Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

604 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Sllovakise zbulon: “Skriniar? Ai me ka thene se Conte nuk po komunikon shume me te por…”

Tranjeri i Sllovakise zbulon: “Skriniar? Ai me ka thene se Conte nuk po komunikon shume me te por…”
Inter Club Staff

Jane dite shume te rendesishme per te ardhme ne lojtarit sllovak te Interit, Milan Skriniar per te cilin ka pasur shume thashetheme keto dite.

Ai mungoi ndaj Fiorentines ne ndeshjen e pare per shkak te zerave te merkatos, por me sa duket, diten e djeshme eshte rikthyer ne fushen e lojes.

Per te ka folur edhe Piero Ausilio qe ka thene se lojtari nuk eshte ne merkato dhe qe do te qendroje kete sezon tek Interi.

Ai kerkohej me ngulm nga Jose Mourinho, por Tottenham nuk duket e gatshme te paguaje aq sa kerkon Interi per lojtarin.

Nderkohe, per te ka folur edhe tranjeri i kombetares se Sllovakise, Pavel Hapal i cili ka zbuluar se ka folur me Skriniar per te ardhmen e ketij te fundit.

“Per sa i perket Milan Skriniar, ai me ka thene se tranjeri (Antonio Conte) nuk ka komunikuar shume me te kohet e fundit.”

“Por mendoj se do te qendroje aty. Duhet te ndodhe dicka shume e vecante qe ai te largohet nga Interi ne kete moment (e ka per nje oferte te parezistueshme nese vjen).”

“Gjithesesim, nga informacionet qe Skriniar nga nga klubi, ai ben pjese e projektit te Interit dhe duhet te qendroje edhe per shkak se Interi e ka shitur nje mbrojtes tjeter (Godin).”

“Edhe pse ne fundin e sezonit nuk ka pasur shume hapsira, ai po stervitet mire dhe sipas meje nuk do ta kete problem te zere nje vend titullari kete sezon. Eshte shume i afte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.