Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 11, 2022

Scroll to top

Top

588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fitorja e Interit ka hapur perfundimisht nje skenar te mrekullueshem: “Tashme ka me te vertete nje ide te cmendur…”

Fitorja e Interit ka hapur perfundimisht nje skenar te mrekullueshem: “Tashme ka me te vertete nje ide te cmendur…”
Inter Club Staff

“Ndjesia eshte e qarte, e dukshme dhe te ben te ndihesh mire: fitorja e Interit ndaj Beneventos ka sjelle nje sinjal te ri.”

“Ajo ka ndryshuar nje skenar ne menyre perfundimtare qe deri para pak muajsh ishte totalisht i ndryshem per te gjithe.”

“Nese do te pyesje dike perpara 2-3 muajsh se kush do e fitoje Serie A ne kete sezon, te jeni te bindur se pergjigjja do te ishte njesoj nga te gjithe.”

“Ne kor do te pergjigjeshin: A keni dyshime? Natyrisht qe Juventusi. E nuk e kishin gabim te pergjigjeshin keshtu.”

“Por tashme gjerat duket se kane ndryshuar dhe Juventusi nuk eshte me ajo skuadra e shkeputur si favorite qe pa nisur mire kampionati”.

Keshtu shkruan La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem sot qe nder te tjera, tregon se ekziston nje ide e cmendur se Interi ka gjithcka per te fituar kete sezon.

Por bashke me kete ide te cmendur, per zikalterit nuk ka me as justifikime:

“Ideja e cmendur eshte qe zikalterit kane gjithcka per te fituar nje kampionat qe ka si favorit Juventusin, por edhe ata nuk mbeten pas. Ne kete vit jane te barabarte.”

“Eshte nje kampionat qe ka pasur nje favorit te vetem per 10 vite me radhe, por tani eshte radha e Interit qe te shtohet ne kete liste teper te ngushte.”

“Por bashke me kete ide, nuk ka me as justifikime per Interin. Me Kante apo pa Kante, Interi duhet te fitoje.”

“Pyesni nje tifoz te Interit cfare kerkon nga ky sezon per te kuptuar se kush eshte aspirata e Interit, mos pyesni Conten qe do ju thote se nuk jane favorite thjesht per te larguar presionin nga skuadra.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.