Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

563 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, Interi tani po studion kontraten e re per te!

Icardi, Interi tani po studion kontraten e re per te!
Inter Club Staff

E diela mund te jete dita ku mund te shihen serisht bashke Icardi dhe Palacio te cilet priten te komandojne sulmin zikalter. Por nderkohe, sipas asaj qe tregon Gazzetta dello Sport, klubi zikalter po mendon per nje rritje te rroges se Mauritos.

Ja cfare shkruan e perditshmja Italiane: “Palacio ka rinovuar kontraten e tij para pak kohesh deri ne vitin 2016, nderkohe Icardi kohezgjatjen e kontrates e ka ne rregull: deri ne 2018. Por ideja e Interit eshte qe ti rrise rrigen, ndoshta duke i shtuar edhe nje vit ne kontrate. Maurito fiton rreth 1 milion euro ne sezon, ka refuzuar propozime te ndryshme (Nga Monaco dhe Atletico) sebashku me klubin te cilet e cilesojne te pa-shitshem. Ai tashme po kerkon golat qe do e dergonin direkt ne listen e sulmuesve me te mire ne europe. Afteste e nje bomber-killeri nuk i mungojne sepse pothuajse cdo top te mire e fut ne rrjete. Edhe Interi pikerisht per kete cilesi deshiron qe ti rrise rrogen, por me pare zikalterit po studjojne situaten dhe cdo gje do te behet dalengadale.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.