Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Infantino: “Une gjithmone Interist. I vogel, hyra ne San Siro dhe nuk kuptova me asgje. E dashuroj…”

Infantino: “Une gjithmone Interist. I vogel, hyra ne San Siro dhe nuk kuptova me asgje. E dashuroj…”
Inter Club Staff

Gianni Infantino, numri nje i FIFA-s, nuk e ka fshehur kurre skuadren e tij te zemres: italo-zviceriani eshte qe ne femijeri shume i lidhur me Interin.

Ne nje interviste te dhene per Sky, drejtuesi me i larte i futbollit boteror ka treguar nje histori te shkurter per sa i perket pasionit te tij zikalter: “Pergjithmone Interist? Eh, pergjithmone Interist. E dija qe nuk duhet ti isha pergjigjur pyetjeve te tilla (qesh). Eshte nje nga ato viruset qe mer qe ne vogeli. Babai im ishte interist, ai ka qene prezent si tifoz edhe ne finalet e Kupes se Kampioneve ne vitet 60, duke i pare idhujt e tij nga afer. E mjafton, kur hyn ne ate stadium legjendar te mjafton, nuk kupton me asgje, vetem dashuri. Tani? Eshte nje periudhe tranzicioni, por Interistat jane mesuar me periudha tranzicioni. Vuajtje? Edhe me vuajtje jemi mesuar sepse Interi eshte shkolle jete dhe kur vuan atehere te shijojne me shume fitoret dhe gezimet. Kur je tifoz, behet tifo dhe aq, nuk mendon me per gje tjeter. Pioli? I uroj vetem fat atij dhe cdo tranjeri te Interit. Tani jam president, duhet te jem neutral, pak zvicerian (qesh). Dashuroj akoma Mourinhon si tifoz? Boh, Mourinhon absolutisht po: eshte nje i madh i futbollit. Mourinho eshte nje personazh qe i ka dhene shume futbollit, me idete e tij, menyrat e tij… Natyrisht, ose dashurohet ose urrehet, e une me siguri bej pjese tek kategoria e pare. Por kemi nevoje per personazhe te tille, per inovatore qe thone ate qe mendojne, qe nuk jane gjithmone diplomatike. Kemi nevoje per keta njerez ne futboll, keshtu qe Mourinho eshte nje nga me te medhenjte, nder legjendat e futbollit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.