Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

311 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare do te ndodhe tani me Hakimi? “Ai mund te luaje ndaj Genoas vetem nese…”

Inter, cfare do te ndodhe tani me Hakimi? “Ai mund te luaje ndaj Genoas vetem nese…”
Inter Club Staff

Komunikata e Interit per sa i perket tamponit negativ te Achraf Hakimi ka larguar nje pjese te mire te shqetesimit ne kampin zikalter.

Kjo per vete faktin se eshte nje lajm shume i mire, por nga ana tjeter ka pasur shume zhgenjim sepse ne ndeshjen e pare te Champions League ai nuk ka luajtur per nje virus qe ne trupin e tij nuk ekzistonte.

Normal qe po flasim ne rast se edhe tamponi i trete i tij do te dale negativ, e qe rezultati i te cilit do te shpallet neser.

Por ne kete moment nuk ka aspak hapsire per zhgenjime dhe per te kthyer koken prapa, sepse perpara eshte nje ndeshje dhe nese Hakimi nuk eshte pozitiv, eshte nje super lajm per te gjithe.

Nderkohe, te gjithe po pyesin veten ne keto ore: a do mund te luaje dot Achraf Hakimi diten e neserme ndaj Genoas?

“Ne kete moment qe po flasim, rruget qe ai te luaje neser jane dy. E para kalon nga pergjigja e tamponit te trete, pergjigja e te cilit del neser dhe qe duhet te jete negativ.”

“Ne ate rast, do te kete edhe nje hap tjeter per tu bere: do duhet qe te certifikohet gjithcka nga ATS Milano, duke e klasifikuar ate si nje “fallco pozitiv” pas testit e se merkures.”

“A do te udhetoje Hakimi drejt shokeve ne Genova? Varet gjithcka nga sa shpejt do te behen keto dy hapa: e rendesishme do te jete orari ku do te komunikohet rezultati i Achraf dhe certifikimi ne kohe nga ana e ATS.”

“Ne ate rast, Antonio Conte teknikisht do te kishte mundesi ta kishte Hakimin ne dispozicion dhe do te ishte shume i lumtur. Jo vetem ai mbase, por te gjithe tifozet e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.