Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

238 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS zbulon prapaskenen e madhe: “Inter nuk po e duron dot me Sanchez: ja vendimi i fundit qe ka marre Marotta.”

TS zbulon prapaskenen e madhe: “Inter nuk po e duron dot me Sanchez: ja vendimi i fundit qe ka marre Marotta.”
Inter Club Staff

Pas demtimit me te fundit te Alexis Sanchez, mendimi kryesor i Beppe Marottes tashme eshte qe te gjeje nje sulmues ne janar.

Largohet apo nuk largohet Sanchez, Inter tashme e ka nje nevoje thelbesore te gjeje nje zevendes Dzeko ne kete moment.

“E verteta eshte se Marotta nuk po e duron dot me Sanchez dhe demtimet e tij te shpeshta me kombetaren qe po demtojne Interin e Inzaghit ne menyre te drejteperdrejte.”

“Sanchez kur luan, ben mire, por problemi eshte se po luan shume pak sepse shpesh demtohet e keto demtime ne shumicen e rasteve jane importuar nga Kombetarja e tij.”

“Keshtu, ne kete moment, per Inzaghin ka mbetur vetem Correa dhe Lautaro qe mund te alternohen me Dzeko.”

“Keshtu ka qene ne pjesen me te madhe te sezonit. E Sanchez nga ana e tij, duket sikur primare ka Kilin dhe jo Interin.”

“Tashme objektivi ne ne vere dihet: te merret nje sulmues i besueshem dhe me te ardhme. Por Marotta ka edhe nje prioritet tjeter per merkaton e dimrit.”

“Te gjeje nje sulmues te besueshem, pertej asaj qe do te beje Sanchez, sepse keshtu rrezikohet te kompromentohet sezoni i Interit. Ai nuk eshte me nje siguri per skuadren. Ky eshte vendimi me i fundit i marre nga Marotta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.