Inter Club Albania | October 26, 2022

0 views

INTER, CFARE FITORE DHE CFARE LAJMI: “Menjehere pas ndeshjes lajmi me i bukur i zikalterve vjen direkt nga…”

Ka qene nje Inter fantastik ai sot ne Meazza ku zikalterit e kane fituar ndeshjen ndaj Viktoria Plzen me rezultatin 4-0.

Gjithcka ka filluar mbare per skuadren e Inzaghit, qe menjehere ka pasur shume raste per te shenuar, por goli ka ardhur pas nje goditje me koke te Miki.

Me pas, ai qe ka shenuar golin e dyte per Interin ka qene Edin Dzeko dhe qe ka derguar skuadren te qete ne dhomat e zhveshjes.

Edhe pjesa e dyte ka filluar me te njejten muzike si pjesa e pare, ku Inter e ka filluar direkt rrufeshem ndeshjen.

Zikalterit ne pjesen e dyte pas shume rastesh kane arritur te shenojne edhe golin e trete perseri me Edin Dzeko.

Nderkohe, lajmi me i bukur i nates ne Mazza normalisht pas kualifikimit ka qene edhe rikthim i Romelu Lukaku.

Sulmuesit te Interit i jane dashur vetem 5 minuta per te shenuar golin e rikthimit dhe ate te knock outit per ceket.

Por menyra si Lukaku u fut ne fushe, si u kuptua me shoket dhe gjendja e tij fizike te bente te shpresoje shume edhe per ndeshjet ne vazhdim dhe rikthimi i belgut eshte nje bekim per te gjithe skuadren e Inzaghit ne kete moment.