Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

367 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare problemi: “Dy mungesa te sigurta ne derbi. Conte po studion zgjidhjet por frika eshte e madhe sepse…”

Inter, cfare problemi: “Dy mungesa te sigurta ne derbi. Conte po studion zgjidhjet por frika eshte e madhe sepse…”
Inter Club Staff

Pas rastit pozitiv te Bastonit, diten e djeshme ka ardhur edhe lajmi se Milan Skriniar gjithashtu eshte pozitiv me virus.

Interi keshtu sapo te rifilloje kampionati, do duhet te perballet me Milanin ne derbi dhe me te gjitha gjasat, do te luaje pa dy lojtaret.

Sllovaku, i cili eshte ne grumbullim me kombetaren, po pret pergjigjen e testit te dyte. Bastoni dhe Skriniar jane ne fakt dy titullare te Interit te Contes dhe ky i fundit duhet te shpike dicka per kete ndeshje ndaj Milanit.

Nderkohe, 9 lojtaret e mbetur ne Appiano Gentile kane kryer dje teste te tjera dhe po presin pergjigjet e tamponit diten e sotme.

Pasdite nuk do te kete perseri stervitje ne grup por vetem stervitje individuale.

“Zgjidhja natyrale eshte D’Ambrosio dhe Kolarov, ky i fundit i blere ne vere pikerisht per te qene alternativa e vlefshme e mbrojtesit te kalter.”

“Serbi ka luajtur kunder Fiorentines dhe Beneventos dhe ka treguar se nuk eshte ende ne thellesi te mekanizmave te Contes nderkohe qe do te rikthehet ne Milano vetem te enjten me date 15, dy dite perpara derbit.”

“E njejta kohe edhe per D’Ambrosio, qe eshte parre gjithmone si krahu i djathte zevendesues i ketij Interi sa here eshte nevoja per te.”

“Zikalterit po shpresojne qe te mos kene me probleme me kete histori, sepse ka edhe lojtare te tjere ne rrezik duke qene se jane me kombetaret respektive.”

“Nderkohe, alternativat e Contes ne mbrojtje pas mungeses se Bastoni dhe Skriniar ne kete moment jane edhe Ranocchia dhe blerja me e re Darmian.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.