Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah nje kontrate ‘pa date mbarimi’ ne nivel drejtues: “Zhang ka lidhur kete kontrate pikerisht me…”

Inter, del ne pah nje kontrate ‘pa date mbarimi’ ne nivel drejtues: “Zhang ka lidhur kete kontrate pikerisht me…”
Inter Club Staff

Nje nga arsyet prioritare qe eshte rikthyer Steven Zhang ne Milano ka qene edhe per kontratat e drejtuesve te Interit.

Shumica prej tyre kane qene ne skadence ne 2022 por duket se nuk do te kete asnje problem ne rinovimin e tyre.

Beppe Marotta, Piero Ausilio dhe Dario Baccin do te rinovojne kontraten e tyre me Interin deri ne 2025 dhe kjo eshte dicka e sigurt tashme.

Por ne kte mes ka dal ne pah nje detaj jo pak i rendesishem: njeri prej drejtuesve me te rendesishem te Interit ka nje kontrate pa limit me Interin.

Kete gje e tregon La Repubblica, e cila nder te tjera tregon edhe se sa me rendesi eshte nje kontrate e tille.

Getty

“Behet fjale per administratorin e deleguar te korporates se Interit, Alessandro Antonello. Kontrata e tij nuk ka nje date mbarimi.”

“Zhang e ka nje njeri te besuar Antonellon i cili nga ana e tij eshte nje interist qe ne vogel dhe shume i apasionuar pas klubit.”

“Ai eshte nje nga ekspertet me ne ze si drejtues ne Itali dhe Interi ka fatin qe ta kete ne mesin e drejtuesve te saj.”

“Nderkohe, ai ka edhe nje vend ne Keshillin e Administrimit te Interit te vlefshem per tre vitet e ardhshme, por nderkohe kontrata e tij eshte pa afat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.