Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

402 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter, Marotta po mendon te beje nje oferte per lojtarin e Napolit? Ja detajet.”

Gazzetta zbulon: “Inter, Marotta po mendon te beje nje oferte per lojtarin e Napolit? Ja detajet.”
Inter Club Staff

Ai u transferua ne Napoli vetem pak kohe me pare dhe tek Udinese u paguan plot 25 milione euro cash.

Per te u pa menjehere nje prespektive si titullar, madje per disa duke cenuar edhe vendin e titullarit te Donnarummes ne Kombetare.

Por vetem fjale dhe shume pak vepra: kjo eshte rruga e Alex Meret, i cili u ble per titullar te Napoli dhe ka perfunduar zevendsues i Ospina.

Ai me te gjitha gjasat do te humbase edhe grumbullimin ne Kombetaren e Italise per Europianin e ardhshem sepse perpara tij tani ndodhet Sirigu dhe Cragno.

Keshtu shkruan sot La Gazzetta dello Sport, e cila me pas tregon se si Marotta po mendon seriozisht per te.

“De Laurentiis de Giuntoli deshirojne qe tranjeri i ri te besoje me shume te italiani, por Meret nga ana e tij kerkon te largohet.”

“Ai eshte i zhgenjyer dhe nuk perjashtohet aspak mundesia e shitjes se lojtarit ne merkaton e veres. Mbi te eshte edhe Evertoni i Ancelottit, por Interi po mendon per te per te zevendesuar Samir Handanovic qe shume shpejt do te mbushe 37 vjec.

“Beppe Marotta e ndjek qe prej kohes se Udineses dhe Meret per Interin mund te paraqese nje mundesi low cost per zevendesimin e Handes duke qene se deshira e pare, Juan Musso, kushton shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.