Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,118 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah plani i madh i Marottes ne merkato? “Ka vendosur qe perpara dates 15 korrik te bleje te pakten…”

Inter, del ne pah plani i madh i Marottes ne merkato? “Ka vendosur qe perpara dates 15 korrik te bleje te pakten…”
Inter Club Staff

Te gjithe ne kete moment po presin se si do te levize Inter me drejtuesit e saj per sa i perket Paulo Dybala.

Ne radhe pervec Interit ne Serie A duket se eshte Milan dhe Monza, por edhe Napoli, qe nje informacion e ka kerkuar.

Per kete gje flet Corriere della Sera, e cila eshte munduar te tregoje dhe planin qe Beppe Marotta ka per Interin.

“Ne kete moment duhet thene se asnje nga skuadrat e permendura me lart nuk i eshte afruar ofertes se Interit”.

“Inter ka ofruar 6 milione euro per lojtarin bashke me bonuse: nje shifer kjo qe Monza dhe Milan nuk e barazojne dot”.

“Marotta eshte ne kontakt konstant me Antun dhe kerkon dhe pak durim perpara se Dybala te vije ne Milano”.

“Duhet mbyllur ne fillim largimi i Pinamonti, Vidal, Sanchez dhe pse jo, edhe i Milan Skriniar. Keshtu Inter do te kishte oksigjen”.

“Gjithesesi, lojtari qe bllokon me se shumti kete operacion eshte Alexis Sanchez qe kerkon nje shifer te pabesueshme per tu larguar”.

“Marotta nderkohe ka vendosur te respektoje nje plan te madh qe e ka menduar vete: ne daten 15 korrik, skuadra e Inzaghit do te kompletohet edhe me blerjen e Dybala. Do ja dale? Koha do e tregoje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.