Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

269 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, demtohet De Vrij por dalin menjehere detajet e demtimit: “Stafi u shqetesua shume, por me sa duket ka te beje me nje demtim te lehte.”

Inter, demtohet De Vrij por dalin menjehere detajet e demtimit: “Stafi u shqetesua shume, por me sa duket ka te beje me nje demtim te lehte.”
Inter Club Staff

Tek Interi ka pasur nje shqetesim te madh ne momentin e pare qe doli ne pah lajmi se Stefan De Vrij eshte demtuar.

Lojtari hollandez ka qene ne grumbullim me kombetaren e tij, por ka qene me te vertete i pafat kesaj radhe.

Ai keshtu ka pesuar nje demtim ne kaviljen e djathte dhe ka lene menjehere grumbullimin e kombetares.

Direkt, Federata Hollandeze ka lajmeruar per kete gje dhe ka treguar se Stefan De Vrij eshte nisur pas demtimit ne Milano.

Ai do te vleresohet edhe njehere ne Itali nga stafi mjekesor i Interit, por behet me dije se demtimi nuk eshte serioz edhe pse stafi zikalter u alarmua shume ne momentin e pare.

Nese me shume mundesi hollandezi d ote jete ne Milano ku pritet te beje nje vizite dhe me pas menjehere ne Appiano per te bere disa stervitje te diferencuara dhe te lehta.

“Ishte shume i zhgenjyer qe u largua nga grumbullimi, ishte mundesia e tij e arte per te qene titullar me Hollanden.”

“Sa keq, sepse ne e vleresojme shume ate si lojtar dhe cilesite e tij”, ka qene edhe komenti i tranjerit te Hollandes, Dwight Lodeweges.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.