Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

398 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, deshton edhe nje blerje tjeter: “Nuk mund te vije ne Milano sepse ne kete menyre do te rritej…”

Inter, deshton edhe nje blerje tjeter: “Nuk mund te vije ne Milano sepse ne kete menyre do te rritej…”
Inter Club Staff

Nje nga objektivat e merkatos se Interit eshte nje sulmues qe mund te perfaqesoje per Antonio Conten nje alternative te vlefshme per titullaret e saj, Romelu Lukaku dhe Lautaro MArtinez.

Eshte nje situate qe po vezhgohet me shume kujdes nga shume agjente ne merkaton europiane te cilet po kerkojne edhe sistemime sa me te mira per lojtaret e tyre.

Dhe keshtum nje nga lojtaret e propozuar nga keta agjente ka qene edhe Divock Origi, lojtari i Liverpool.

Ai nuk ka gjetur shume hapsira kete sezon te skuadra e Klopp dhe po kerkon nje skuader tjeter per te luajtur me shume.

Divock Origi, Liverpool

Por me sa duket, ky operacion ka deshtuar per Interin pa filluar mire, ose te pakten mund te quhet i deshtuar deri sa kushtet te ndryshojne.

“Tek Interi cdo dite vijne kontakte nga agjente te cilet i ofrojne zikalterve lojtaret e tyre, por jo te gjithe marrin pergjigje pozitive.”

“Origi eshe nje nga ata lojtare te propozuar, por pergjigja per momentin ka qene se nuk jane kushtet e duhura per te bere nje blerje si ai.”

“Ai duhet te vije ne nje huazim pa pagese, por ardhja e tij do te rriste tavanin e rrogave tek Interi dhe ne kete moment Interi nuk mund t’ja lejoje vetes kete gje. Kjo gje mund te ndodhe per shembull vetem nese Eriksen largohet por edhe ndonje tjeter bashke me te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.