Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Getafe, Conte le ne stol perseri dy lojtare shume te rendesishem? Ja formacioni i mundshem!

Inter-Getafe, Conte le ne stol perseri dy lojtare shume te rendesishem? Ja formacioni i mundshem!
Inter Club Staff

Kampionat i mbyllur ne vendin e dyte, numra super pozitive por polemika e Contes eshte ende e gjalle.

Gjithesesi, Interi po tenton qe ta lere pas shpines kete histori italiane dhe po provon te eci sa me shume ne Europa League.

Sot perballe do te jete Getafe e Bordelas, nje skuader qe nuk eshte se ka bere shume mire pas lockdown.

Diten e sotme do te luhet nje ndeshje e vetme ne Veltins-Arena dhe kush e fiton, do te kaloje ne raundin tjeter te Europa League.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTERI – Mbyllja brilante e Serie A i ka kthyer zikalterve shume besim ne vetvete, te pakten per sa i perket ceshtjeve ne fushe.

2-0 ndaj Atalantes ne Bergamo ka qene frut i nje ndeshje autoritare dhe e luajtur me 3-5-2 e Contes, me te cilin nuk parashikohet ne fushe prezenca e trekuartistit.

Keshtu, Borja Valero dhe Eriksen pritet ta nisin nga pankina kete ndeshje dhe ne mesfushe do te luaje Gagliardini, Brozovic dhe Barella.

Prapa Godin pritet te lere ne stol Skriniar ndersa ne krah favorit eshte perseri D’Ambrosio (Candreva dhe Moses po luftojne) dhe Young.

Keshtu, dy lojtare te rendesishem si Skriniar dhe Erisken pritet ta nisin nga pankina.

Ne sulm, Lautaro duket ne avantazh ndaj Sanchez per te luajtur me Lukaku. E mundshme qe ne pankine te rikthehet Sensi. Agoume eshte futur ne listen UEFA nderkohe pas demtimit te Vecinos.

TE REJAT E FUNDIT NGA GETAFE – Asnje lajm i keq nga shtepia spanjolle, por ata duhet te gjejne kompaktesine e humbur ne javet e fundit.

Skuadra e Bordelas kishte bere shume mire ne fazen e pare te sezonit, perpara ndaleses, por tani nuk eshte se jane mire.

Tekniku ka humbur nderkohe gjate rruges Dayverson dhe Kenedy te cilet jane larguar per shkak se i ka perfunduar huazimi.

Pritet qe kjo ndeshje te luhet nderkohe me 4-4-2 e zakonshem me nje lojtar si Nyon ne krah dhe ne sulm me Mata-Molina.

Alternativat e para jane Fajr, Jason dhe Angel Rodriguez. E pamundur te jete Etebo, i cili mund te kete luajtur ndeshjen e fundit me Getafen ne kampionat.

FORMACIONI I MUNDSHEM: 

INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Bastoni; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro.

Preview Inter-Getafe - Conte conferma il 3-5-2? Godin, D'Ambrosio e Lautaro dal 1'

NE STOL: Padelli, Ranocchia, Skriniar, Biraghi, Candreva, Moses, Sensi, Borja Valero, Eriksen, Agoume, Sanchez, Esposito.

TRANJERR: Conte.

TE SKUALIFIKUAR: asnje.

TE PADISPONUESHEM: asnje.

GETAFE (4-4-2): Soria; Suarez, Etxeita, Djené, Olivera; Nyom, Arambarri, Maksimovic, Cucurella; Mata, Molina.

NE STOL: Chichizola, Jean Paul, Cabaco, Chema, Alba, Timor, Fajr, Jason, Portillo, Ndiaye, Duro, Angel Rodriguez.

Tranjeri: Bordalas.

Te skualifikuar : asnje.

Te padisponueshem: Etebo.

ARBITRO: Taylor. Assistenti: Beswick e Nunn. Quarto uomo: Kavanagh.  Var: Attwell (Tierney).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.