Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY SPORT – Ja kur mbyllet pefundimisht transferimi i Gosens tek Interi: “Po pritet vetem…”

E FUNDIT NGA SKY SPORT – Ja kur mbyllet pefundimisht transferimi i Gosens tek Interi: “Po pritet vetem…”
Inter Club Staff

Tashme ka filluar vertete numerimi mbapsht per Rubin Gosens tek Interi dhe kete gje e ka lajmeruar pak me pare edhe Sky Sports.

Ata kane treguar detajet e fundit rreth transferimit te gjermanit qe pritet te transferohet keshtu brenda pak oresh ne Milano.

Ja cfare shkruan Sky: “Ne kete moment qe po flasim, per Rubin Gosens ka mbetur shume pak per te kaluar ne Milano.”

“Ashtu si tregon edhe gazetari Plattenberg, Atalanta ka bere nje kerkese prej 22 milione eurosh plus 3 milione bonuse.”

“Nderkohe Interi ka ofruar 20 milione euro plus dy milione bonuse. Cfare po ndodh? Transferimi i tij pritet te mbyllet brenda dites se sotme. Por priten vetem disa burokraci te vogla.

“Formula eshte e njohur gjithashtu: do te jete nje huazim me detyrim blerje ne vere. Gosens do te firmose nje kontrate deri ne 2026.”

“Nderkohe, paga e tij do te jete diku tek 2,5-3 milione euro ne total. Nga ana e saj, Newcastle eshte jashte gare. Inter e ka mundur.”

“Gosens do te shkoje per te luajtur keshtu me Perisic ne krahun e majte dhe per te ndihmuar klubin ne luften per titull.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.