Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

453 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Ja formacioni i mundshem ndaj Napolit: me ne fund Rafinha

Sky Sport – Ja formacioni i mundshem ndaj Napolit: me ne fund Rafinha
Inter Club Staff

Sky Sport ka folur per formacionin e mundshem te Interit per te dielen ne darke ku zikalterit perballe do te luaje ndaj Napolit te vendi te pare nje ndeshje teper veshtire.

Luciano Spalletti – sipas asaj qe shkruhet ne Sky Sport – do te propozoje Rafinhan nga minuta e pare ne rolin e trekuartistit ku do te luaje pas Mauro Icardit, i cili ka munguar gjithashtu ne tre ndeshjet e fundit. Ne krah vend per Candreva dhe Perisic.

Ne mesfushe dyshja Borja Valero-Vecini e cila do te rreshtohet perpara mbrojtjes te formuar nga Cancelo, Skriniar, Miranda e D’Ambrosio.

Formacioni i mundshem sipas Sky Sport Italia:

INTER (4-2-3-1)

PORTIER: Handanovic;

MBROJTES: Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio;

MESFUSHORE: Vecino, Borja Valero; Rafinha,

SULMUES: Candreva, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.