Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja lista e plote e lojtareve qe do te luajne sot me Kombetaren dhe ndeshjet perkatese: “Kjo eshte hera e fundit qe…”

Inter, ja lista e plote e lojtareve qe do te luajne sot me Kombetaren dhe ndeshjet perkatese: “Kjo eshte hera e fundit qe…”
Inter Club Staff

Kjo eshte ndalesa e fundit per kombetare ne kete sezon dhe nga kjo ndalese do te merren vesh edhe skuadrat e fundit qe do te kualifikohen ne Katar 2022.

Per te luftuar per kete kompeticion, sot do te jete ne fushe edhe Nicolo Barella me Italine dhe mbase edhe Alessandro Bastoni.

Nderkohe, shume lojtare te tjere te grumbulluar me skuadrat e tyre respektive do te zbresin diten e sotme ne fushe.

Do te kete goxha lojtare ne europe qe do te luajne por edhe ne Ameriken Latine (me Lautaro Martinez qe ka mbetur ne shtepi.

Kjo eshte lista e plote e lojtareve nderkohe qe jane grumbulluar nga kombetaret respektive dhe ndeshjet perkatese:

ITALIA: Nicolò Barella, Alessandro Bastoni

Italia-Macedonia del Nord | Palermo, giovedì 24 marzo ore 20:45 | Semifinale playoff Qualificazioni Mondiali

(Eventuale finale playoff: 29/3 ore 20:45, Konya/Porto)

HOLLANDA: Denzel Dumfries

Olanda-Danimarca | Amsterdam, sabato 26 marzo ore 20:45 | Amichevole

Olanda-Germania | Amsterdam, martedì 29 marzo ore 20:45 | Amichevole

BOSNIA ED ERZEGOVINA: Edin Dzeko

Bosnia ed Erzegovina-Georgia | Zenica, venerdì 25 marzo ore 20:45 | Amichevole

Bosnia ed Erzegovina-Lussemburgo | Zenica, martedì 29 marzo ore 20:45 | Amichevole

SLLOVAKIA: Milan Skriniar

Norvegia-Slovacchia | Oslo, venerdì 25 marzo ore 18:00 | Amichevole

Finlandia-Slovacchia | Murcia, martedì 29 marzo ore 18:00 | Amichevole

CROAZIA: Ivan Perisic

Croazia-Slovenia | Doha, sabato 26 marzo ore 15:00 | Amichevole

Croazia-Bulgaria | Doha, martedì 29 marzo ore 16:00 | Amichevole

TURCHIA: Hakan Calhanoglu

Portogallo-Turchia | Porto, giovedì 24 marzo ore 20:45 | Semifinale playoff Qualificazioni Mondiali

(Eventuale finale playoff: 29/3 ore 20:45, Konya/Porto)

ARGENTINA: Joaquin Correa, Franco Carboni, Valentin Carboni
Argentina-Venezuela | Buenos Aires, sabato 26 marzo ore 00:30 (ora italiana) | Qualificazioni Mondiali

Ecuador-Argentina | Guayaquil, mercoledì 30 marzo ore 01:30 (ora italiana) | Qualificazioni Mondiali

CILE: Alexis Sanchez, Arturo Vidal

Brasile-Cile | Rio de Janeiro, venerdì 25 marzo ore 00:30 (ora italiana) | Qualificazioni Mondiali

Cile-Uruguay | Santiago del Cile, mercoledì 30 marzo ore 01:30 (ora italiana) | Qualificazioni Mondiali

URUGUAY: Matias Vecino

Uruguay-Perù | Montevideo, venerdì 25 marzo ore 00:30 (ora italiana) | Qualificazioni Mondiali

Cile-Uruguay | Santiago del Cile, mercoledì 30 marzo ore 01:30 (ora italiana) | Qualificazioni Mondiali

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.