Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

200 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Italia, Mancini vendos perfundimisht: “Sot ne loje ne ndeshjen e rendesishme edhe lojtaret zikalter.”

Italia, Mancini vendos perfundimisht: “Sot ne loje ne ndeshjen e rendesishme edhe lojtaret zikalter.”
Inter Club Staff

Diten e sotme Italia do te luaje ndeshjen me te rendesishme te vitit 2022 sepse do te luaje kualifikimin ne Boterorin e Katarit.

Skuadra e Mancinit do te jete perballe Maqedonise se Veriut ne nje ndeshje shume delikate qe do te luhet ne Palermo.

Objektivi eshte i ditur: nje fitore dhe me pas direkt per te luajtur finalen qe te dergon ne Boterorin aq shume te kerkuar te Katarit.

Per kete gje flet sot La Gazzetta dello Sport e cila tregon nder te tjera edhe se kush mund te luaje sot per Italine.

“Ne kete moment qe po flasim, Mancini duket se i ka idete e qarta dhe pritet qe ne fushe te hedhe dy lojtaret e Interit.”

“Nderkohe qe ne sulm do te jete Berardi, Immobile dhe Insigne, Inter do te perfqesohet ne kete ndeshje nga Barella ne mesfushe dhe Bastoni ne prapavije.”

Nderkohe, kjo eshte lista e plote e te grumbulluarve:

PORTIERE: Donnarumma, Sirigu e Cragno;

MBROJTES: De Sciglio, Chiellini, Emerson Palmieri, Acerbi, Florenzi, Mancini, Bastoni.

MESFUSHORE: Tonali, Cristante, Verratti, Pellegrini, Jorginho, Joao Pedro, Pessina, Barella;

SULMUES: Insigne, Berardi, Immobile, Politano, Raspadori;

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.