Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,722 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ka dy lojare ‘gangrene’ ne pronesi: “Askush nuk i do, askush nuk paguan: mund te quhen pa frike si…”

Inter ka dy lojare ‘gangrene’ ne pronesi: “Askush nuk i do, askush nuk paguan: mund te quhen pa frike si…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter ka ne skuader dy lojtare qe mund te quhen “nje gangrene” per komplet klubin zikalter.

Per kete gje flet sot Tuttosport, e cila tregon nder te tjera se si ata kane mbetur ne Milano prej vitesh, pa gjetur asnje investitore qe mund ti marre.

“Behet fjale per Dalbert, i sjelle ne Milano me ngulm nga Walter Sabatini dhe Valentino Lazaro, i kerkuar me ngulm nga Conte.”

“Ata te dy deri me tani nuk kane marre asnje oferte nga klube te tjera dhe perpara tyre ka nje te ardhme komplet te paqarte.”

“Per Dalbert ka rene hipoteza e blerjes sepse Cagliari ra ne Serie B dhe eshte rikthyer keshtu ne baze perfundimisht.”

“Qe Inter ta shese pa humbur asnje milione euro ne buxhet nga ai duhet ta shese plot 6 milione euro: dicka e tille nuk ka shans te ndodhe.”

“Per kete arsye, drejtuesit duhet te gjejne nje skuader per ta huazuar dhe do te jene te detyurar edhe te zgjasin me nje vit kontraten para huazimit.”

“Nderkohe, Valentino Lazaro eshte me nje kontrate deri ne 30 qershor 2024 ne Milano dhe perseri per te do te kete nje huazim. Me bilanc ai kushton 8,4 mililone euro dhe as per te, asnje skuader nuk eshte e gatshme te paguaje kete shifer.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.