Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,420 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter nderron “krahet”: Caner Erkin eshte siguruar, tani sulmi per nje tjeter. Ne liste jane Van der Wiel, Zabaleta dhe Ansaldi.

Inter nderron “krahet”: Caner Erkin eshte siguruar, tani sulmi per nje tjeter. Ne liste jane Van der Wiel, Zabaleta dhe Ansaldi.
  • On 24/05/2016, 11:14

Nje nga zonat ne te cilen skuadra zikalter ka vuajtur me teper kete sezon ishin krahet e mbrojtjes. Gazzeta dello Sport konfirmon:

Telles nuk do te blihet, Santon eshte drejt Premier ndersa Mancini ka kerkuar lojtare gati dhe ne nivel te larte. D’Ambrosio dhe Nagatomo mund te qendrojne, edhe pse me nje oferte te mire edhe ata mund te largohen. Sezonin e ardshem ne te majten e mbrojtjes do te jete Caner Erkin, ndersa ne te djathte njeri midis Zabaleta dhe Van der Wiel“.

Persa i perket Erkin, cdo gje eshte mbyllur. Dje dhe agjenti i tij e konfirmoj: Kemi akord 3-vjecar me 2 ml euro ne sezon. Ne liste jane Zabaleta, Van der Wiel dhe Ansaldi. Hollandezi do te largohet nga PSG, por preferon nje skuader qe luan ne Champions. E njejta gje vlen edhe per Zabaleten, te cilin Mancio e njeh qe nga koha e Cityt. Zabaleta eshte Argjentinas, dhe nderhyrja e Zanettit do te kishte goxha influence.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.