Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,045 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pelqehet Geis: pas tij edhe Atletico Madrid

Bujar Berishaj

Nje talent i ri dhe me perspektive, por qe ne nje kampionat si Bunndesliga tashme ka treguar qe mund te jete nje kampion potencial.

Johhanes Geis, mesfushor i Mainz i vitit te lindjes 1993, ne kete sezon ka koleksionuar 26 paraqitje, me 5 gola dhe 5 assiste. Lojtari ka nje kontrate deri me 2017 me klubin gjerman. Pas tij eshte Inter, ne kerkim te perforcimeve ne mesfushe, por edhe Atletico Madrid qe ka treguar nje interes te caktuar. Nje profil qe pelqehet nga zikalterit, nje talent gati per te ndezur merkaton europiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.