Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

236 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter reagon pas zerave per shitjen e Interit nga Thohir: Ja komunikata zyrtare!

Inter reagon pas zerave per shitjen e Interit nga Thohir: Ja komunikata zyrtare!
Inter Club Staff

“F.C. Internazionale mohon kategorikisht hipotezat qe presidenti Thohir kerkon te shese aksionet ne total te Interit ose nje pjese te tyre.

Si pjese e strategjise afatgjate te klubit, klubi i ka kerkuar Goldman Sachs per te vleresuar mundesine per te gjetur partner potencial ne Azi. Ky eshte nje veprim teper logjik, bazuar dhe ne rritjen qe po peson futbolli, vecanerisht ne Azi, me specifikisht ne Kine.

Klubi vazhdon zellshem ne strategjite sportive dhe komerciale qe ka per shoqerine Inter. Ne te njejten kohe po bashkepunohet ngushte dhe me UEFA per te respektuar fair play financiar. Objektivi mbetet rikthimi ne kupat Europiane, per t’iu rikthyer kompeticioneve te tilla qe jane teper te rendesishme.”

Kjo ka qene komunikata zyrtare e Interit ne paraditen e sotme per te hedhur poshte zerat se Thohir ka nxjerre ne shitje aksionet e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.