Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, rrezik i larte per ta nisur sezoni ne ri me disavantazh te madh: “Fajin e ka… Euro 2020: ja pse.”

Inter, rrezik i larte per ta nisur sezoni ne ri me disavantazh te madh: “Fajin e ka… Euro 2020: ja pse.”
Inter Club Staff

Ne leter, do te jete nje vere e komplikuar shume per Interin dhe klubet e tjera te medha ne Itali (Serie A).

Fajin per kete natyrisht qe e ka Euro 2020 dhe me Kombetaret qe kane grumbulluar lojtaret me te mire per te luftuar per kompeticionin prestigjoz.

Nga Italia, tre skuadrat qe do te kene me shume perfaqesues ne Euro 2020 jane Inter, Atalanta dhe Juventus.

Pikerisht keta te fundit do te kene 12 lojtare te grumbulluar, duke u nisur nga portieri Szczesny e duke perfunduar te Cristiano Ronaldo.

Por zikalterit nuk bejne shaka aspak: tekniku i ri Simone Inzaghi do te duhet te prese disa jave perpara se te takoje per here te pare ne stervitje te medhenjte e skuadres.

Nga De Vrij, duke kaluar te Barella e duke shkuar te Lukaku. Jane ne total nente lojtare te grumbulluar nga Interi ne Euro 2020.

Ketu nuk llogarisim Sensin qe do te qendroje ne shtepi per demtim, Joao Mario qe eshte shume afer shitjes se Sporting, por llogaritet edhe Lazaro, i cili do te luaje me Austrine.

Keshtu, rreziku i larte i Interit eshte qe ta nise sezonin e ri me nje disavantazh te madh: shume lojtare jo prezent ne pjesen me te mire te fazes pergatitore. Jo maksimumi, sidomos kur nderron tranjer.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.