Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

634 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sa shume dyshime per Conten ne formacionin anti-Napoli: ja te rejat e fundit!

Inter, sa shume dyshime per Conten ne formacionin anti-Napoli: ja te rejat e fundit!
Inter Club Staff

Pas dy ditesh pushim, Interi eshte gati te rikthehet ne Appiano Gentile per te vazhduar pergatitjen e saj.

Conte duhet te pergatise keshtu ndeshjen gjysmefinale te kthimit ne Kupen e Italise kunder skuadres se Napolit.

Sipas Corriere dello Sport, dyshimet kryesore te formacionit te Antonio Contes ne kete moment kane te bejne me mbrojtjen.

“Te shtunen dh te dielen ka qene pushim dhe sot ne mengjes Conte ka drejtuar stervitjen e pare te javes me prova taktike per Napolin.”

“Duke thene se pritet nje 3-4-1-2 nga minuta e pare, Interin e ndjekin shume dyshime per sa i perket rreshtimit ne mbrojtje sepse disa lojtare zikalter nuk jane ne gjendjen e tyre optimale.”

“Edhe De Vrij por edhe Bastoni vijne nga disa shqetesime te rendesishme muskulare dhe duhen vleresuar me kujdes qe te evitohen rreziqe.”

“Eshte e qarte se ne kete moment e vetmja siguri quhet Milan Skriniar, por edhe ky ne rast kartoni te verdhe do te mungoje ne finale.”

“Conte gjithesesi po punon shume nga ana fizike me lojtaret perpara se ti hedhe ne fushe si titullare, sidomos ne nje periudhe ku pritet te luajne nje here ne tre dite per nje muaj e gjysem me radhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.