Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

760 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Spalletti te Napoli i ben nje super nder klubit zikalter? “Me sa duket ai po kerkon te bleje me ngulm…”

Inter, Spalletti te Napoli i ben nje super nder klubit zikalter? “Me sa duket ai po kerkon te bleje me ngulm…”
Inter Club Staff

Nga dita e djeshme eshte tashme zyrtare: ish-tekniku i Interit, Luciano Spalletti, eshte tranjer i ri i Napolit.

Lajmin e ka dhene i pari Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, i cili gjithcka e ka treguar nepermjet profilit te tij ne Twitter.

Lajmi kishte disa ore qe qarkullonte dhe shume media e jepnin si te sigurt fillimin e punes te Napoli per Spallettin.

Ai ka ndenjur dy vite pushim, duke marre keshtu “kokerr me kokerr” parate e rroges se Interit pas shkarkimit te marre dy sezone me pare kur ne krye te Interit erdhi Conte.

Por sipas asaj qe po tregojne mediat ne kete mengjes, duket se Spalletti mund ti beje nje dhurate teper te bukur Interit.

“Behet fjale per Matias Vecino: ai eshte nje nga emrat kryesore qe Spalletti kerkon tek Napoli i tij dhe ky eshte nje lajm i mire per zikalterit.”

“Uruguajani ka dy sesione merkatoje qe ndodhet ne merkato dhe Interi nuk ka arritur ta shese dot ne asnjeren prej tyre.”

“Mbase me nje oferte prej 8-10 milione eurosh, Napoli do te arrije te kenaqe kerkesat e Interit dhe zikalterit do te largojne nje lojtar qe eshte jashte projektit zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.