Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini zgjedh perseri 4-3-1-2: Icardi mund Osvaldon, direkt Jonathan nga minuta e pare?

Mancini zgjedh perseri 4-3-1-2: Icardi mund Osvaldon, direkt Jonathan nga minuta e pare?
Inter Club Staff

Interi vazhdoi punen e saj edhe sot ne Appiano Gentile ne prag te ndeshjes ndaj Chievos te henen ne darke ne transferte.

Rezultati i detyrueshem per Interin e Mancinit ne kete ndeshje eshte fitorja jo vetem per objektivat sezonal si vendi i trete apo zona Europiane por si rralle here largimi nga zona e ftohte. Tekniku i Interit duket i orientuar qe te hedhe ne fushe nje formacion 4-3-1-2 kur Kovacic do te jete pas shpatullave te Palacios dhe Icardit me Osvaldon ne pankine. Ne mesfushe Hernanes pritet te mos luaje nga minuta e pare edhe pse eshte rikthyer sot ne stervitje e keshtu titullaret do te jene Kuzmanovic, Medel dhe Guarin. Ne krahun e djathte do te rishihet pas shume kohesh Jonathan dhe ne krahun e majte Dodo. Dy mbrojtesat e qendres do te jene Ranocchia dhe Juan Jesus te cilet do te pozicionohen perpara Handanovic.

Grafika e formacionit te mundshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.