Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

946 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Steven Zhang paralajmeron: “Ja cfare merkato do te kete tek Interi tani e mbrapa. Icardi? Nga PSG me kane thene se jane te lumtur.”

Inter, Steven Zhang paralajmeron: “Ja cfare merkato do te kete tek Interi tani e mbrapa. Icardi? Nga PSG me kane thene se jane te lumtur.”
Inter Club Staff

“Ne moshen time une ndihem gati edhe per nje detyre kaq shume te rendesishme”. 

Keshtu flet Steven Zhang, 28 vjecari qe eshte president i Interit dhe sapo ka hyre ne bordin e ECA, shoqata e klubeve europiane (me e rendesishmja dhe qe njihet nga FIFA dhe UEFA).

Menjehere pas zyrtarizimit, ai flet nga Gjeneva per te ardhmen: “Po, jam i ri, por kam bere gjithcka hap pas hapi ne jeten time: Ne Shtetet e Bashkuara dhe ne Kine, ka nje gjenerate shume te re sipermarresish qe kane poste te rendesishme.”

“Mendoj se ECA-s i ka pelqyer freskia e ideve te mia. Futbolli nuk eshte vetem i 90, sot rrjetet sociale jane e ardhmja. Ne kete fushe mund te jap ndihmen time.”

OBJEKTIVAT – “Vizioni yne per klybin na imponon qe te jemi gjithmone ne Champions League. Po marrim pjese per te dytin vit radhazi por duhet te jete gjithmone keshtu. Ne duhet te jemi aty, mes me te mirave.”

“Vrapimi per kampionatin? Objektivi yne eshte te arrijme sa me lart. E meritojne tifozet por edhe historia e klubit. Tranjeri yne ka ardhur vetem prej 10 ditesh, kemi blere lojtare shume te forte, te rinj dhe me eksperience.”

“Por edhe pse te gjithe duan te fitojne gjithcka menjehere, duhet te kemi durim sepse per rezultate po punojme.”

“Rezultatet do te vijne. E kam thene kete gje dy vite me pare dhe keshtu ndodhi. Tani merkato e Interit do te jete gjithmone keshtu. Ne nje vije me historine e saj.”

MERKATO – “Kemi nje tranjer te madh dhe si klub e kemi mbeshtetur 200%. Kemi bere nje merkato te madhe sepse Interi meriton te jete ne maje. Lojtareve i kerkojme qe te luajne me ndenje, me impenjim dhe me zemren zikalter.”

“Icardi? Eshte nje djalosh i mbare, nje njeri i mire dhe lojtar i mire. Kam folur me presidentin e PSG dhe me ka thene se jane te lumtur qe e kane. I uroj me te mirat dhe qe te kenaqet me skuadren e re.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.