Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

442 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Aguilar zbulon: “Juventusi po kerkon te demtoje Interin. Po tenton te ndihmoje Barcelonen: ja detajet.”

Aguilar zbulon: “Juventusi po kerkon te demtoje Interin. Po tenton te ndihmoje Barcelonen: ja detajet.”
Inter Club Staff

Cfare mund te doje Juventusi ne nje operacion merkatoje qe i takon Interit dhe Barcelones vetem?

Ne pamje te pare asgje. Por me sa duket, klubi bardhezi po kerkon qe te fuse shkopinj ne rrotat e Interit.

Ne kete menyre, ato po tentojne qe te komplikojne operacionet e merkatos te orkestruara nga Beppe Marotta dhe Piero Ausilio.

Sipas asaj qe ka thene Francesc Aguilar, gazetar i njohur spanjoll i Mundo Deportivo, kjo eshte nje e vertete qe sot per sot nuk duhet mohuar.

“Nje person qe njeh shume mire futbollin dhe merkaton me ka thene dicka qe me ka bere qe te reflektoj shume.”

“Juventusi, me tratativat e saj me Barcelonen (sidomos keto qe ka nisur keto dite) deshiron qe ti komplikoje jeten Interit.”

“Klubi i Juventusit e di shume mire qe Interi po ve ne pune nje projekt te madh dhe prandaj po tenon qe te prishe pune me gjithcka cfare mundet.”

“Ne momentin e pare u perfol per nje interesim te Interit per Arthur dhe vetem disa dite me pas u pa nje interesim i Juves per Arthur madje duke ofruar edhe Pjanic.”

“Nuk eshte thjesht nje rastesi. Mjafton te kujtojme edhe merkato ne veres ne 2019 kur Juventusi tentoi ti rrembeje Interit lojtarin belg, Romelo Lukaku, por pa sukses.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.