Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,545 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, SUPER FITORE NDAJ SPEZIAS POR CFARE FUNDI: “Menjehere pas ndeshjes, Perisic ka kerkuar fale ndaj…”

INTER, SUPER FITORE NDAJ SPEZIAS POR CFARE FUNDI: “Menjehere pas ndeshjes, Perisic ka kerkuar fale ndaj…”
Inter Club Staff

Nese duhet te vinte nje sinjal, nga Interi sot erdhi nje sinjal madje por edhe shume i rendesishem per te gjithe.

Ishte ndeshja perfekte per te dhene shenjat e para se Interi eshte nje kandidate serioze per trofeun ne fund me Milanin qe do te luante vetem pas pak minutash.

Keshtu, zikalterit kane fituar ne La Spezia ndaj Spezias me rezultatin 1-3 edhe pse ne minuten e 88 pati jo frike ne kampin zikalter.

Ishte goli i Maggiores qe ngushtoi distancat pas dy golave te Brozovic ne pjesen e pare dhe te Lautaros ne te dyten.

Spezia-Inter 1-3, finale: Sanchez mette il sigillo al match, i nerazzurri tornano momentaneamente al primo posto

Por ka qene nje Inter shume i mbledhur qe sot mund te kishte shenuar shume me shume se sa tre gola nga rastet qe ka pasur.

Nderkohe, goli i qetesise ka ardhur vetem ne fund fare, me Alexis Sanchez qe ka shenuar pas nje super assisti te Lautaro Martinez.

Por duket se ne skuadren zikalter ka pasur edhe pak tension ne castet e fundit te lojes: Perisic eshte treguar shume egoist pak nga fundi i lojes duke goditur vete drejt portes dhe duke injoruar Lautaron qe po uleriste teper i merzitur ne ato momente.

Nderkohe, menjehere pas vershellimes finale Perisic ka shkuar direkt te Lautaro Martinez duke i kerkuar falje atij dhe shokeve te tjeret, tregon DAZN.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.