Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 24, 2020

Scroll to top

Top

326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Tacchinardi nuk e shpjegon dot: “Conte? Di te them qe ka gabuar dhe e ka ekzagjeruar. Ai eshte i fiksuar pas…”

Inter, Tacchinardi nuk e shpjegon dot: “Conte? Di te them qe ka gabuar dhe e ka ekzagjeruar. Ai eshte i fiksuar pas…”
Inter Club Staff

Deklaratat e Antonio Contes pas ndeshjes me Atalanten shume dite me pare vazhdojne qe te bejne qe te diskutohet.

Te shume kane qene ata qe i kane komentuar to fjale: nga ish-lojtare e deri tek gazetare dhe eksperte te futbollit italian.

Nderkohe, i fundit qe ka folur per fjalet e Contes ka qene Alessio Tacchinardi, ish-shok skuadre i Contes.

Ai ka folur per mikrofonat e Sport Italia dhe sipas Tacchinardit, Conte ka gabuar shume me ato fjale kunder drejtuesve.

“Une mendoj thjesht se Conte ka gabuar dhe e ka ekzagjeruar. Nuk duhet te sulmonte klubin qe i ka vene ne dispozicion gjithcka.”

“Eshte e vertete qe nese e merr paketen Conte mund te ndodhe gjithcka, por mania dhe fiksimi i tij per te fituar e ben qe te beje disa gjera qe jane shume te gabuara.”

“Cfare mendoj une? Qe ne radhe te pare te qetesohet pak. Nuk eshte me nje lojtar i ri futbolli por nje tranjer me eksperience.”

“Ai eshte nje tranjer shume i mire, por duhet shume respekt edhe per klubin ku ti punon. Sidomos nese aty ka njerez qe te kane ndihmuar me te gjitha kerkesat qe ti ke pasur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.