Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vendoset strategjia perfundimtare per Satrianon? “Beppe Marotta po mendon seriozisht qe ta…”

Inter, vendoset strategjia perfundimtare per Satrianon? “Beppe Marotta po mendon seriozisht qe ta…”
Inter Club Staff

Martin Satriano eshte nje nga lojtaret me te talentuar ne pronesi te Interit por qe aktualisht ai ndodhet ne huazim te Empoli.

Deri me tani, ai ka shenuar vetem nje gol ne 13 ndeshje, qe nuk eshte nje “score” per te lene mendjen.

Gjithesesi, sipas La Gazzetta dello Sport, Beppe Marotta ka nje ide fikse per te ardhmen e Martin Satrianos.

“Ne kete moment, Inter nuk ka humbur ne asnje moment besimin te talenti i saj, por perkundrazi, e ka rritur ate”.

“Inter e di shume mire qe minutat e luajtura ne Serie A per Satrianon vlejne shume dhe jane te arta per rritjen e djaloshit”.

Inter, piena fiducia in Satriano: strategia chiara per quest’anno e per il futuro - immagine 1

“Prandaj Marotta ka vendosur nje strategji te qarte per te: edhe pse ka shenuar vetem 13 gola ne kete sezon, zikalterit besojne shume tek ai”.

“Prandaj edhe huazimi tek Empoli eshte i thjeshte, pa asnje te drejte blerje ne favor te Empolit dhe kjo gje tregon shume”.

“Inter deshiron qe ta huazoje edhe per nje sezon tjeter Martin Satrianon ne sezonin 2023-2024 do te luaje perseri larg Milanos”.

“Nderkohe, plani i Interit eshte i qarte per te: rikthimi ne Milano do te ndodhe ne veren e 2024, ku shpresa eshte qe ai te jete rritur mjaftueshem sa per te vene emer edhe me fanellen zikalter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.