Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

209 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet marreveshja e rinovimit te Bastonit: “Ja kontrata e re e lojtarit: Ai do te perfitoje plot…”

Inter, zbulohet marreveshja e rinovimit te Bastonit: “Ja kontrata e re e lojtarit: Ai do te perfitoje plot…”
Inter Club Staff

DIAMANT – “Pasi ka fituar fillimisht besimin e Antonio Contes dhe dashurine e te gjithe popullit zikalter, qe nga klubi e deri tek tifozet, Bastoni ka fituar edhe Kombetaren.”

“Ai ka treguar edhe njehere se eshte nje element shume i besueshem edhe me Italine, duke marre komplimente gjithandej.”

“Rritja e tij eshte shume e dukshme dhe deri me tani, eksponenciale, aq sa Interi ka vendosur te bej nje hap te rendesishem drejt tij.”

“Zikalterit e konsiderojne ate nje lojtar te tashmes por edhe se ardhmes: prandaj drejtuesit zikalter jane gati ta bindin ate me nje kontrate te re.”

RINOVIMI – Sipas te perditshmes Libero, Interi tashme ka gjetur marreveshje me lojtarin e saj dhe agjentin per zgjatjen e kontrates.

Kontrata e tij aktuale skadon ne vitin 2023, por Interi po mendon ta zgjase duke i dhene atij edhe nje rritje rroge te rendesishme.

Marreveshja duket e arritur dhe zyrtarizimi mund te vije brenda pak javesh, mbase edhe perpara krishtlindjeve.

“Perpara 25 dhjetorit, Alessandro Bastoni do te nenshkruaje kontraten e re qe e lidh deri ne 2025 me Interin dhe do te kete nje rroge plot 2,5 milione euro plus bonuse ne sezon, me shume se dyfishi i asaj qe merr aktualisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.