Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

881 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sunday People – Nje treshe nga PL. Song, Jovetic e Begovic ne shenjestren e Mancinit: Inter tani mund te mbyll keshtu

Bujar Berishaj

Fokusi i Interit te ri ne Premier League, per nje treshe te lojtareve te shenjestruara nga Roberto Mancini. Sic raporton sot Sunday People, tekniku zikalter ka vene ne shenjester Alex Song, Stevan Jovetic dhe Asmir Begovic. 

Mesfushori kamerunas eshte ne huazim kete vit tek West Ham nga Barca dhe tashme per te Ausilio ka bere sondazhe, duke vene tashme hapat e pare me dirigjencen katalanase duke i kerkuar nje tjeter huazim ne sezonin e ardhshem.

Ausilio gjithashtu duhet te jete nxitur nga agjentet e Jovetic per te avancuar me Cityn: Interi ka gati oferten prej 11 milione sterlina (rreth 15 milione euro) qe do te kenaqte Pellegrinin, por nese kileni shkarkohet planet e klubit nga Etihad duhet te rishikohen se bashku me menagjerin e ri. E nxehte edhe situata e portes zikalter. Handanovic mund te largohet dhe per ta zevendesuar Mancini ka menduar per Begovic. 27 vjecari boshnjak ka vetem edhe nje vit ne kontrate me Stoke, me ate Interi deshiron te mbyll keto tre blerje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.