Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

323 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet pakti i madh Conte-Skriniar ne Appiano: “Kam vuajtur shume ne vere, por…”

Inter, zbulohet pakti i madh Conte-Skriniar ne Appiano: “Kam vuajtur shume ne vere, por…”
Inter Club Staff

Ja tek u rikthye, perseri ne nivelete e tij me te mira. Nje rikthim prej top playeri, prej kampioni, pas nje viti teper te veshtire ku ishte vene ne dyshim te forte edhe prezenca e tij tek Interi.

Antonio Conte dhe tifozet e Interit po shijojne perseri Milan Skriniar ne nje version te pathyeshem edhe njehere tjeter.

Ai eshte nje lojtar totalisht tjeter, ne krahasim me ate e 2019-2020. Ai me sa duket eshte treguar i afte qe pas nje sezoni aq te komplikuar te rifutet ne loje.

Lojtari po adaptohet me se miri me mbrojtjen me tre te dizenjuar nga tekniku. Por mbi te gjitha, ai ka rimarre vendin e tij tek Interi.

Por nuk duhet harruar: lojtari veren e shkuar ishte vetem nje hap drejt largimit nga skuadra e Interit.

Tottenham e kishte provuar seriozisht qe ta rrembente nga Interi por nuk ja doli dot qe te kenaqte zikalterit ne vere.

Ai e kishte mbyllur si nje lojtar pankine, si zevendesuesi i Diego Godin dhe me sa duket, Skriniar e kishte vuajtur shume ate situate.

“Skriniar ishte vene ne merkato – shkruan calciomercato.com – dhe e ka vuajtur shume kete situate, sidomos pas asaj qe ndodhi me rinovimin.”

“Aq shume, sa kete gje ja ka thene edhe Antonio Contes ne nje moment te fundit te sezonit. Mbrojtja me tre atij i kishte hequr sigurine dhe e kishte bere te dukej si nje lojtar dosido.”

“Por Skriniar, pas veres, ka mbledhur veten dhe nga nje i padeshiruar eshte bere per Conten ne nje te paprekshem.”

“Ai eshte treguar nje profesionist i vertete, me koken lart, duke punuar fuqishem, ka arritur te binde teknikun.”

“Ne kete moment, raporti ndermjet Contes dhe Skriniar eshte shume i mire. Ne Appiano tekniku i ka kerkuar sllovakut qe te beje nje kapercim te madh tashme.

“Conte kerkon nje sforco te fundit, tekniku deshiron qe ne fushen e lojes lojtari te beje te ndihet me shume fiziku i tij.”

“Ai kerkon qe lojtari te luaje me shume me topin. Edhe ndaj Verones, ka ardhur nje pergjigje e tille ne fushen e lojes.”

“Por nder te tjera, Skriniar i ka thene teknikut se ka vuajtur shume gjate fundit te sezonit dhe gjate periudhes kur ndihej ne rrezik nga merkato, por kjo situate e ka bere me te forte ate.”

“Ai eshte pergjigjur prezent ne apelin e tranjerit: ka bere nje pakt te hekurt qe tregon vetem fillimin e nje kapitulli te ri (zikalter).”

“Per te tashmen por mbi te gjitha edhe per te ardhmen. Skriniar ka rimarre pozicionin e tij dhe Interi po e shijon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.