Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet skenari me i ri ne merkato? “Ja kush do te jete sulmuesi i katert sezonin e ri: nje ide e Ausilios.”

Inter, zbulohet skenari me i ri ne merkato? “Ja kush do te jete sulmuesi i katert sezonin e ri: nje ide e Ausilios.”
Inter Club Staff

Ne fund te sezonit, Andrea Pinamonti, ne baze te gentleman agreement qe eshte rene dakort me Genoan, do te ndodhe riblerja e Interit per shifren e 20 milione eurove.

Ne ate pike, e ardhmja e sulmuesit Italian mund te jete nje nga temat me te nxehta ne shtepine e Interit.

Nje transferim mbetet i mundshem, por nuk eshte aspak dicka per tu perjashtuar qendrimi ne Milani si sulmues i katert ne skuadren e Antonio Contes.

Ky eshte seknari me i ri ne shtepine Inter dhe me sa duket eshte nje ide e Piero Ausilios. Por per sa i perket ketij skenari, Pinamonti deshiron garanci.

Ndyshe, ai do te kerkoje shitjen perfundimtare. Per kete ka shkruar calciomercato.com.

“Interi e vlereson mundesine per ta mbajtur si nje sulmues te katert ne skuadren e sezonit te ardhshem.”

“Por kerkesa e djaloshit eshte e qarte: kerkon garanci per sa i perket minutazhit dhe nje konsiderate te rendesishme nga tranjeri.”

“Do te jete i nevojshem nje takim ndermjet paleve per te kuptuar me shume se cfare do te ndodhe.”

“Nese Conte nuk e siguron dot per gjithckam e lart, ai do te kerkoje shitjen. Parma eshte nje skuader qe ka manifestuar interes per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.