Inter Club Albania | October 4, 2022

751 views

Interi-Crotone, ja formacioni i zgjedhur nga Conte per neser: rikthim i madh nga minuta e pare?

Pas pushimit per shkak te Krishtlindjeve, tashme rikthehet Serie A dhe gjithcka do te rifilloje neser ne San Siro.

Aty zikalterit e Contes do te presin skuadren e Crotones qe ne oren 12:30, e cila do te jete ndeshja e pare.

Pikerisht per kete ndeshje ka folur diten e sotme La Gazzetta dello Sport, e cila jep edhe te rejat nga formacioni i mundshem i Interit.

Sipas tyre, Conte do e rinise kampionatin nga super titullaret, nga njerezit qe ai beson me se shumti te ky Inter.

Keshtu, do te kemi rikthimin e madh nga minuta e pare per Arturo Vidal, i cili do te luaje nga minuta e pare gjithashtu me Brozovic dhe Barella.

Ne krah Hakimi dhe Young, ndersa ne mbrojtje do te jene te zakonshmit e gjithashtu edhe ne sulm ku Lukaku dhe Lautaro do te kene nga nje fanelle titullari.

Formacioni i mundshem i Interit eshte ky: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Hakimi, Vidal, Brozovic, Barella, Young, Lukaku, Lautaro.

Nderkohe Crotone nuk ka rekuperuar dot Benali por as Cigarini. Ata mund te luajne ne mesfushe me Zanellato, Molina dhe Vulic.