Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

526 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja ultimatumi qe i ka dhene Marotta klubit te Tottenham per cmimin e Skriniar: “Ose paguani…”

Inter, ja ultimatumi qe i ka dhene Marotta klubit te Tottenham per cmimin e Skriniar: “Ose paguani…”
Inter Club Staff

Largimi i Milan Skriniar eshte dicka qe mund te ndodhe me te vertete ne oret ne vazhdim.

Por marreveshja me Tottenham, qe eshte prezantuar me nje delegacion te sajin ne Itali (teper e bindur), nuk eshte ende afer.

Ne kete moment palet jane larg, sepse londinezet duan ta marrin lojtarin per vetem 30 milione euro, por Interi nuk e pranon aspak kete shifer.

“Inter – shpjegon Fabrizo Romano per Calciomercato.com – nuk e konsideron Skriniar ne shitje, por eshte nje lojtar i cmuar i skuadres dhe mund te shitet vetem per nje shifer shume te rendesishme.”

“Ne mes eshte edhe nje ceshtje principi, ose me sakte: Tottenham ka kerkuar 27 milione euro per Eriksen qe kishte vetem gjashte muaj kontrate.”

“Si mund te paraqiten ata tani perballe Interit dhe te kerkojne sllovakun per vetem 30 milione euro?”

Prandaj, per kete arsye, Marotta i ka thene se Tottenham duhet te beje gati 60 milione euro, ose minimumi 55 per ta marre lojtarin, ndryshe nuk behet asgje. E normalisht, ai do te shitet vetem per cash, per asnje lojtar ne kembim.”

“Ne rast se Tottenham nuk paguan aq sa duhet? Atehere lojtari do te qendroje ne Milano. Eshte kaq e thjeshte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.