Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 21, 2020

Scroll to top

Top

2,440 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Joao Mario: “Duam tju bejme nje dhurate tifozeve. Me pelqen stili i Pioli, na ka kerkuar te luajm me mend e zemer”.

Joao Mario: “Duam tju bejme nje dhurate tifozeve. Me pelqen stili i Pioli, na ka kerkuar te luajm me mend e zemer”.
  • On 17/11/2016, 22:31

Pak dite perpara derbit, Joao Mario eshte ndalur per mikrofonat e Premium Sport per te folur rreth ndeshjes se shumepritur: “Kemi nevoje per tre pike. Do luftojme per te fituar duke arritur keshtu 20 pike ne klasifikim. Do jete nje ndeshje e bukur, shpresoj te fitojme”. Si pergatiten ndeshje si Derby apo finalja e Europianit? “Sigurisht qe nje finale dhe Derby jane ndeshje speciale. Java qe pergatiten keto ndeshje eshte ndryshe, pergatitja eshte ndryshe. Sigurisht qe nuk mund te krahasojme me finalen e Europianit, por ne duam te fitojme kete ndeshje speciale, per tju bere nje dhurat te bukur tifozeve”.

Dy fjale edhe per trajnerin e ri Stefano Pioli: “Eshte nje njeri i zot, ka mentalitet pozitiv. Ka punuar me skuadren vetem 3-4 dite, keshtu qe duhet te presim, me pelqen stili i tij dhe e shpresoj ta ndihmoje. Cfare me ka kerkuar? Te gjitheve na ka kerkuar te japim maksimumin, te luajm me mend e me zemer. Ne do bejm ate qe ai na kerkon, duke zbatuar ne fushe idete e tij”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.