Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,014 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juan Jesus: “Kemi arritur ne limite! Mjaft fajesuat Mazzarrin, tifozet…”

Juan Jesus: “Kemi arritur ne limite! Mjaft fajesuat Mazzarrin, tifozet…”
Bujar Berishaj

Juan Jesus karikon Interin e tij pas humbjes me Parman. Braziliani ka folur per mikrofonat e Sky ne keto momente delikate te shtepise zikalter, duke ngritur ambiciet e klubit dhe duke mbrojtur punen e Mazzarrit, i kritikuar nga tifozet:

“Me humbjen kunder Parmes kemi arritur limitet, nuk mund te gabojm me. Mjaft thate qe eshte faji i trajnerit, duhet qe skuadra te jap dicka me shume dhe te zgjidh problemin. Edhe une jam lodhur duke humbur keshtu. Ne futbollin e sotem, kur ju nuk vraponi dhe lini nje hapesire atehere cdo gje ka marr fund. E kemi pare dje se cfare ka bere Fiorentina kunder Samp, edhe Genoa eshte duke bere shume mire. Tani mendojme per Saint-Ettiene dhe do koncentrohemi qe ta kalojme grupin: duke fituar ne France atehere do ta kemi kualifikim ne xhep.”

“Fishkellimat? Nese do te isha nje tifoz i Interit nuk e di nese do kisha fishkellyer apo jo. Une i kuptoj tifozet qe jane shpirti i ekipit. Nese gaboni fishkellimat jane me te drejte, por mendoj qe ne kete moment ata duhet te na mbeshtesin neve. Jam i sigurt se do ta bejne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.