Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,000 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juve-Inter, edhe presidenti i FIFA Infantino tallet me skuadren bardhezi: “Cfare dite perfekte kjo per te qene…”

Juve-Inter, edhe presidenti i FIFA Infantino tallet me skuadren bardhezi: “Cfare dite perfekte kjo per te qene…”
Inter Club Staff

I pyetur per kampionatin italian pak perpara fillimit te nje ceremonie ne kujtim te Artemio Franchi, Gianni Infantino, presidenti i FIFA ka bere disa komente per Serie A.

Ai nder te tjera ka komentuar ne menyre ironike edhe humbjen e Juventusit ndaj Interit dy dite me pare ne Torino.

“Me sa kam pare, Fiorentina ka fituar dje. Por ka humbur edhe Juventusi, keshtu qe cdo gje shkon shume mire.”

“Por kur e mendoj me tej akoma, ka fituar Interi pikerisht ndaj Juventusit dhe jam i lumtur edhe une, si nje tifoz i Interit.”

“Eshte dita ideale per te qene ne Firenze (qesh). Kampionati? Kete vit eshte me te vertete nje kampionat shume i bukur.”

“Pastaj mos kualifikimi ne Boteror tregon se dicka nuk shkon. Duhet punuar me fort per te ardhmen tone.”

“Mendoj se duhet bere nje reflektim me i gjere per te rinjte, per skuadrat e moshave te cilat duhen integruar me mire.”

“Por nuk vlen vetem per Italine kjo, por per gjithe boten. E dime shume mire se ku qendron problemi por pak po behet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.