Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

565 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juventusi ne tunel: “Sa shume mungesa ndaj Interit: ja te gjithe emrat. Ne menyre surprize do te mungoje edhe…”

Juventusi ne tunel: “Sa shume mungesa ndaj Interit: ja te gjithe emrat. Ne menyre surprize do te mungoje edhe…”
Inter Club Staff

Probleme vertete te medha per formacionin e Allegrit ne prag te Superkupes me Interin diten e neserme ne Meazza.

Ashtu si kujton La Gazzetta dello Sport, duket se jane me te vertete te pamundur rekuperimet e Danilos dhe Bonuccit, por ky i fundit ne keto ore ja ka dale te jete sipas fjaleve te Allegrit.

“Per sa i perket brazilianit, ai nuk eshte aspak gati ndersa per sa i perket Bonuccit, eshte vendosur sot qe ai te jete ne dispozicion.”

“Nderkohe, eshte rekuperuar Bonucci por ka mbetur jashte Sczescny i cili nuk ka marre ende Green Pass pas vaksinimit.”

“Nderkohe, mungesat e Juventusit jane te shumta: De Ligt dhe Cuadrado nuk do te luajne dot sepse kane marre kartona me Romen. Hollandezi te kuq dhe Cuadrado nje te verdhe dhe ai ishte ne rrezik kartonash.”

“Keshtu, Allegri do te luaje me De Sciglio, Rugani, Chiellini dhe njerin ndermjet Alex Sandro dhe Pellegrini nga minuta e pare.”

“Nderkohe. Allegri do te luaje ne kete ndeshje edhe pa Chiesa qe ka mbyllur sezonin dhe pa Ramsey qe eshte prekur nga virusi ne oret e fundit.”

“Eshte shume e mundur qe Allegri te konfirmoje nje 4-3-3 me  Locatelli, Arthur dhe McKennie ne mesfushe. Perpara nderkohe Dybala, Morata e Bernardeschi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.