Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

617 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Keita per Sky Sport: “Objektiv fitorja, jemi te gjithe te lumtur. Shume shpejt do arrij ne 100% e formes”.

Keita per Sky Sport: “Objektiv fitorja, jemi te gjithe te lumtur. Shume shpejt do arrij ne 100% e formes”.
Juxhin Nebiaj

“Jemi te gjithe te lumtur, sot ishte e rendesishme te fitonim. Deshironim 3 piket dhe ja dolem”. Keto jane fjalet e para te Keita Balde per mikrofonat e Sky Sport i cili vazhdon me tej:

Si u ndjeve ne pozicionin e sulmuesit te pare?
“Kerkoja te shperqendroja mbrojtjen e Bolognes, bera ate qe me kerkoi misteri. Nuk eshte roli im por do bej ate qe eshte e rendesishme per skuadren. Cunat ben nje ndeshje te mire”.

Si ndihesh ne nivel fizik?
“U stervita me Monacon. Stervitjet jane te ndryshme, por do e arrij shpejt 100% tim. Ndihem mire dhe pas ndeshjeve me kombetaret do rikthehemi me ne forme”.

Ishte e rendeshishme nje eksperience jasht dhe pastaj kthimi ne Itali?
“Po, ne luanim ne Champions e jemi perballur me skuadra te medha. Kam luajtur 6 vite ne Itali, tani jam kthyer si profesionis ti vertet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.