Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

742 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica habit: “Inter gati te heqe dore nga Onana per nje portier ne Serie A? Kushton 18 milione euro.”

La Repubblica habit: “Inter gati te heqe dore nga Onana per nje portier ne Serie A? Kushton 18 milione euro.”
Inter Club Staff

Inter, ashtu si dihet tashme, eshte ne kerkim te nje portieri per te zevendesuar Samir Handanovic i cili nuk do te jete me titullar i Interit sezonin e ardhshem.

Por edhe pse per shume media dhe specialiste te fushes eshte e sigurt ardhja e Onana, duket se La Repubblica nuk eshte shume e bindur.

E perditshmja italiane sot ka treguar se zikalterit per porten po shohin me kujdes edhe nje portier ne Serie A.

Sipas tyre, Inter mund te heqe dore nga Onana nese arrin te siguroje kete goditje qe kushton 18 milione euro.

“Behet fjale per portierin titullar te Fiorentines, Bartlomiej Dragowski, polaku qe ka nje kontrate deri ne 2023 me Violat.”

“Ai pelqehet shume nga Inzaghi i cili e ka kerkuar edhe ne te kalauren dhe Rocco Comisso ne kete moment kerkon 18 milione euro.”

“Nderkohe, Fiorentina po mendon direkt edhe per zevendesin e tij duke hedhur syte nga Alex Meret, portierin e Napolit.”

Gjithesesi, pertej ketij lajmi te La Repubblica, duket se ka shume pak gjasa qe dicka e tille te ndodhe duke qene se Interi ka ne dore Onana me parameter zero dhe duket pa sens qe zikalterit te shpenzojne 18 milione euro per portierin e Fiorentines Bartlomiej Dragowski.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.