Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

679 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Repubblica ndez alarmin: “Eriksen, sa situate e cuditshme. Nga Interi mohojne, por te vjen turp kur…”

La Repubblica ndez alarmin: “Eriksen, sa situate e cuditshme. Nga Interi mohojne, por te vjen turp kur…”
Inter Club Staff

Eshte nje situate shume e cuditshme ajo qe po kalon Christian Eriksen ne Milano te skuadra e Interit.

Ai ka ardhur ne merakton e janarit dhe mesfushori danez, ish-Tottenham po e ka shume te veshtire te tregoje cilesite e tij dhe te jete nje titullar fiks ne skuadren e Antonio Contes.

Eriksen diten e djeshme luajtir ndaj Fiorentines dhe te pakten per nje pjese, ishte lojtari me i mire i skuadres zikalter.

Lojtari duket se eshte nje nivel komplet tjeter dhe mund te hyje pa problem te ajka e lojtareve te Serie A, por dukshem eshte nje problem moduli tek Interi per te.

Motive taktike? Karakteriale? Mbase te dyja. Me siguri, kualiteti i Eriksen nuk mund te vihet nga askush ne diskutim.

Kete e di mire edhe Antonio Conte, qe mund ta mbaje jashte dy ndeshje, tre, por jo kater.

Sepse mbase ai nuk do te kishte dashur qe Eriksen te luante dje, por nese ai do e niste perseri nga pankina, do te kthehej nje ceshtje.

Me shume mundesi, te pakten per momentin, danezi po e ka shume te veshtire te pershtatet me nje skeme te re.

Lojtari danez ka nje karakter nordik qe nuk eshte se shkon per shtat edhe me nje karakter i nxehte mesdhetar si ai i Contes.

Gjithesesi klubi ka investuar shume tek Eriksen dhe nuk ka ndermend qe ta humbase ne merakton e ardhshme e ne mendjen e Zhang shitja e tij as nuk llogaritet.

E pikerisht per pozicionin e klubit ndalet te flase edhe e perditshmja italiane La Repubblica e cila shkruan:

“Ndjesia eshte se klubi, po mundohet te mbroje Eriksen pikerisht nga tranjeri i tij. Ai ne nje fare menyre po tregon se nuk e ka dashur, por sipas Suning, Conte duhet te beje me te miren me ata qe ka ne dispozicion dhe Eriksen eshte nje nga ata qe do te vazhdoje te jete ne dispozicion.”

“Per kete arsye ai eshte zgjedhur njeriu imazh i Nike per te prezantuar fanellat e reja per sezonin tjeter.”

“A ishte nje sinjal per Conten? Natyrisht qe po, edhe per Conten. Ne Pinetina te thone po dhe pike.”

“Nga Interi e mohojne ne kete pike se Eriksen eshte ne shitje, por te vjen turp te mendosh se nje lojtar si Eriksen nuk ja doli dot ne Serie A dhe koha te kthen prapa kur nje kampionat si i joni eshte treguar shume i ashper me kampione si Henry apo Bergkamp.”

“Steven Zhang nuk deshiron ne asnje menyre qe Interi te shihet si nje skuader ku kampionet nuk ja dalin do te pershtaten. Do te ishte nje imazh shume i keq.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.