Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro, Barcelona i jep ultimatum Interit: brenda 10 ditesh duam pergjigje! Ja detajet e ofertes se fundit!

Lautaro, Barcelona i jep ultimatum Interit: brenda 10 ditesh duam pergjigje! Ja detajet e ofertes se fundit!
Inter Club Staff

Vazhdon presingu i forte i Barclones mbi Lautaro Martinez.

Sulmuesi i Interit eshte nje objektiv konkret i katalanasve te cilet duhet te gjejne marreveshjen me Interin.

Barcelona nderkohe duket se i ka dhene nje ultimatum zikalterve me nje deadline prej 10 ditesh: Inter duhet te vendose brenda mesit te muajit maji nese do e pranoje ose jo oferten e katalanasve.

“Ne kontaktet e diteve te fundit, drejtuesit blaugrana kane formalizuar nje propozim ekonomik te rendesishem: 80 milione euro ne pjate me pagese disa vjecare.”

“Ky propozim ka nje peshe ekonomike te shoqeruar edhe me nje pikepyetje teknike: pervec mbrojtesit te krahut Semedo, ne fakt, ne listen zikalter jane edhe mbrojtesi tjeter i krahut Firpo dhe qendermbrojtesi Todibo.”

“Leta te tre kane qene lojtare qe kane zhvilluar nje paraqitje pozitive ne perballjen e fundit ne Champions League me Interin.”

Nderkohe, nese degjohet Barcelona, sipas tyre kjo eshte oferta me e mire e mundshme qe mund te bejne.

Por me sa duket ne shtepine e Interit mendojne komplet ndryshe duke pare se klauzola prej 111 milione eurosh e mban larg Barcen ne kete moment.

Kjo eshte shume e vertete sepse deri me tani Beppe Marotta dhe Piero Ausilio kane folur me tone te ulta dhe i kane kerkuar Barcelones qe te prezantohet perseri me nje oferte te re me avantazhuese nese e duan lojtarin.

Asnje nuk e pranon tek Interi, por nese Barcelona kap 90 milione eurot, qendrimi i Interit mund te bjere”, shpjegon Gazzetta dello Sport.

“Me pak fjale, daljet e fundit tregojne per nje ndalese te dialogut me Barcelonen dhe konfirmimit te Lautaro Martinez tek Interi edhe sezonin e ardshem.”

“Presidenti Zhang dhe bashkepunetoret e tij mendojne se toro ne sezonin e tij te dyte si titullar me Conten mund te beje akoma me mire se kete sezon duke e rritur akoma me shume edhe vleren ne merkato.”

“Nje vendim impenjativ ky, qe mund te kuptohet deri diku. Natyrisht qe duhet diskutuar edhe me lojtarin qe per idene e transferimit ne Spanje po e mendon seriozisht.”

“Nje tregues tjeter eshte se ne ambjente shume afer klubit spanjoll flitet per nje rroge 10 milione euro ne sezon qe i eshte ofruar lojtarit. Nje shifer qe ne Milano nuk duket aspak ne program. Te pakten deri me tani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.