Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

926 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon faktin e pabesueshem: “A e dini se sa minuta e ka mbajtur Milani topin nga minuta e 61 deri te 101?”

Gazzetta zbulon faktin e pabesueshem: “A e dini se sa minuta e ka mbajtur Milani topin nga minuta e 61 deri te 101?”
Inter Club Staff

Eshte e pabesueshme statistika e publikuar diten e sotme nga La Gazzetta dello Sport per derbin e luajtur dje.

Nga ajo qe eshte pare ne fushen e lojes, derbi i Milanos ka qene nje ndeshje e dominuar totalisht nga Interi.

Kjo duket shume thjeshte edhe nese shikon statistikat e ndeshjes, numrin e gjuajtjeve, rastet, e gjera si keto.

Por La Gazzetta dello Sport eshte ndalur ne nje aspekt shume interesant dhe eshte bazuar ne statistikat zyrtare te Federates.

Pertej 28 gjuajtjeve te Interit, duket se mbajtja e topit ka qene e pameshirshme ne dem te Milanit diten e djeshme.

“Ne menyre te pabesueshme vihet re dicka madheshtore qe kane bere djemte e Contes dje ne darke ne fushen e lojes.”

“Qe prej minutes se 61 deri ne minuten e 101, pra ne rreth 40 minuta loje, Milani e ka mbajtur topin vetem… 2 minuta e 10 sekonda.”

“Ky eshte nje rekord i pabesueshem per zikalterit ne nje derbi e qe tregon qartazi madheshtine e djemve te Contes diten e djeshme. Nje sukses me se i merituar per Interin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.