Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

871 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku behet lojtari i trete me i paguar ne histori: ja klasifikimi

Lukaku behet lojtari i trete me i paguar ne histori: ja klasifikimi
Inter Club Staff

Romelu Lukaku arriti me ne fund qe te mberrinte tek skuadra te cilen kishte jave te cilen e donte me cdo kusht. 

Tek Interi ate e priste Antonio Conte, nje tranjer qe sipas tij eshte tranjeri perfekt dhe keshtu ndodhi. Interi arriti te bind me ne fund Manchester United te dorezohet perpara ofertes se Interit dhe Lukaku me ne fund do te veshe fanellen zikalter.

Por ne te gjithe kete operacion, Romelu Lukaku ka arritur te funtet ne nje klasifikim teper te vecante: ne ate te futbollistit qe ka kushtuar me shume gjate gjithe karrieres se tij.

Me pak fjale, shuma e te gjitha transferimeve te mbledhura bashke gjate gjithe karrieres: qe tek Anderlecht deri tek Interi.

Ai eshte perpara futbollisteve si Kylian Mbappe Griezmann dhe Di Maria dhe eshte vetem pas Neymar dhe Cristiano Ronaldos. Me transferimin tek Interi, Romelu Lukaku behet lojtari i trete me i paguar ne bote keshtu dhe eshte vetem 26 vjec.

Neymar me levizjet e tij deri me tani ka kushtuar 279 milione euro. Cristiano Ronaldo ka kushtuar 209 milione euro. Ndersa Belgu, ndermjet Anderlecht, Chelsea, Everton, United dhe Inter ka kushtuar nje total prej 183 milione eurosh.

Ibrahimovic kenaqet me vendin e tete me nje shifer te barabarte me 152 milione euro dhe ndiqet nga nje ish-interist tjeter: Philippe Coutinho me 146 milione euro.

Kete e ka treguar sot e perditshmja angleze The Sun. Big Rom nderkohe eshte bere menjehere blerja me e shtrenjete e historise se Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.