Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

727 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku, deklaratat e dashurise per Interin kushtojne shtrenjte: “Ja super gjoba qe ka marre lojtari nga Chelsea: plot…”

Lukaku, deklaratat e dashurise per Interin kushtojne shtrenjte: “Ja super gjoba qe ka marre lojtari nga Chelsea: plot…”
Inter Club Staff

Me sa duket Romelu Lukaku po e peson shume shtrenjte ate interviste te pa leje te dhene per Sky Sport Italia dite me pare.

Ish-lojtari i Interit ka thene fjale teper te renda per skuadren aktuale dhe ka dhene deklarata dashurie per Interin.

Por pasi eshte perjashtuar nga skuadra ne diten e ndeshjes se madhe ndaj Liverpool, tani Lukaku me sa duket do ta paguaje shtrenjte ate interviste edhe nga ana monetare.

Sipas asaj qe tregon ne Angli e perditshmja The Mirror, Lukaku do te gjobitet me nje gjobe teper te madhe nga klubi i Abramovich.

“Ka pasur nje takim me lojtarin: klubi eshte perballur me te dhe vete Lukaku ka thene se nuk mendonte se kjo interviste do te behej kaq e madhe.”

“Ai nuk ka si qellim te largohet ne kete janar dhe kete gje e ka treguar per klubin qe nuk e ka falur per ato deklarata.”

“Ai eshte gjobitur nga Marina Granovskaia, drejtoresha e pergjithshme e Chelsea me plot 500 mije euro.”

“Kjo eshte nje gjobe rekord per nje lojtar qe luan ne Premier League dhe qe do peshoje goxha ne xhepat e Lukakut edhe pse ai perfiton shume para nga kontrata me Chelsea.”

“Tani duhet pare nese lojtari do te rikthehet ne skuader pas kesaj gjobe apo do te vazhdoje te qendroje jashte saj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.