Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

158 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maldini i sigurt: “Neve do te luftojme me Interin deri ne fund per Scudetton. Milani eshte me…”

Maldini i sigurt: “Neve do te luftojme me Interin deri ne fund per Scudetton. Milani eshte me…”
Inter Club Staff

I pyetur per Mediaset, diten e djeshme Paolo Maldini ka folur per Milanin dhe Interin dhe per luften Scudetto ne Itali.

Keto kane qene fjalet e tij: “Cfare i kam thene skuadres? Une nuk flas shume me ta. Tensioni eshte normal por i takon tranjerit ta beje kete gje.”

Cfare na thua per piket e humbura?

“Ne kemi barazuar ne dy ndeshjet e fundit. Ne leter mund te dukeshin ndeshje te lehta, por nuk kane dale keshtu ne fushe.”

“Por duhet te permiresohemi, duhet te bejme me mire. Ne shohim me kujdes rrugen qe po bejme, po bejme edhe me mire se vitin e kaluar e duhet te vazhdojme keshtu.”

“Nuk jemi perfekte si te tjeret, por do te jemi ne lufte me Interi nderi ne fund per Scudetton. Nuk ka asnje skuader dominuese ne kete moment. Milani eshte me e perqendruar se ne te kaluaren.”

Ku do e perforcoje skuadren?

“Mendoj se jemi teper kompetitiv ne shume reparte. Ne kete moment kemi jashte dy lojtare me eksperience te madhe si Kjaer dhe Ibra.”

“Po e vuajme shume kete, por eksperienca e disa lojtareve na ndihmon edhe kur ata jane afer nesh ne pankine.”

“Ne Champions League pame se mund te luajme edhe me skuadrat me te forta ne qarkullim ne Europe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.