Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

790 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini i paralajmeron te gjithe per lojtaret e Interit: “Nations League, duhet te kontrollojme aspektin fizik. Lojtaret e Interit…”

Mancini i paralajmeron te gjithe per lojtaret e Interit: “Nations League, duhet te kontrollojme aspektin fizik. Lojtaret e Interit…”
Inter Club Staff

Ne oret e fundit ka rifilluar aktiviteti i Kombetares Italiane te futbollit ne prag te Nations League.

Per kete arsye, Roberto Mancini ka folur ne konference per shtyp dhe eshte ndalur edhe te gjendja fizike e lojtareve te Interit.

Ai e ka nisur intervisten e tij edhe me objektivat si tranjer i kombetares: “Dua te bej shume mire si ne Europian por edhe ne Boteror.”

“Do te ishte dicka shume e pakendeshme per mua te largohem nga Kombetarja per ti lene vendin dikujt tjeter.”

“Eshte nje situate me e veshtire se zakonisht. Duhet te kontrollojme gjendjen fizike te lojtareve. Per shembull shikoni pak lojtaret e Interit.”

“Ata sapo kane mbaruar sezonin e tyre vetem nje jave me pare. Kane pasur nje sezon te gjate. Do te mundohem te bej me te miren per ta por dua ti vleresoj per profesionizmin e larte qe te gjithe kane.”

“Gjithesesi, paralajmerimi im per te gjithe eshte se kush nuk eshte ne top forme, mbase do ishte me mire te mos luante shume minuta.”

“Duhet te bejme me kujdes teste fizike, edhe pse lojtaret e mire, kujdesen gjithmone per veten e tyre ne cdo situate.”

“Duhet te nisim mire sepse kunder Bosnjes nuk do te jete aspak nje ndeshje e lehte. Pastaj do te mendojme per ndeshjen e Amsterdamit.”

Per Tonalin me vone ai ka shtuar: “Nuk e dime akoma se kur do te vije ne Coverciano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.